Prawo administracyjne 2023-09-17T10:57:00+00:00

– PRAWO ADMINISTRACYJNE –

W pewien sposób wszystkich z Państwa dotyka prawo administracyjne, ponieważ sprawy z nim związane dotyczą wielu rozmaitych aspektów Państwa życia codziennego: niezależnie od tego, czy zaliczacie się Państwo do grupy przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą, czy do osób fizycznych. Zdając sobie sprawę, że sytuacja taka zawsze wymaga pomocy prawnej, oferujemy swoje usługi także w tym zakresie.

Z definicji prawo administracyjne reguluje stosunki prawne powstające pomiędzy wszelkimi podmiotami, tj. osobami fizycznymi i podmiotami gospodarczymi a organami administracji publicznej oraz samorządu terytorialnego. Jako takie jest bardzo rozbudowanym obszarem prawa uregulowanym w szeregu ustaw. Obowiązujące w nim zapisy dotyczą wielu norm, które sankcjonują działalność i sposób organizacji wszystkich organów administracji publicznej, jak również stosunki pomiędzy obywatelami. Prawo administracyjne dotyczy wielu dziedzin życia jak np. określania obowiązków, praw i kompetencji, odpowiedzialności organów administracji rządowej i samorządowej, dlatego spotkać się z nim można w zasadzie wszędzie.

Umiejętności naszych adwokatów związane z zastosowaniem w praktyce tych właśnie przepisów prawa materialnego wynikają nie tylko z szerokiej wiedzy akademickiej, ale również z wieloletniego doświadczenia.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele pozycji, które z pewnością zaspokoją Państwa potrzeby w zakresie pomocy prawnej związanej z prawem administracyjnym. Nasza Kancelaria udziela porad prawnych, a także świadczy pomoc w przygotowywaniu odwołań, wniosków, skarg, zażaleń oraz skarg kasacyjnych. Prawnicy będą reprezentować Państwa nie tylko w postępowaniach przed organami administracji publicznej i samorządowej, ale również przed sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym, w tym w szczególności w zakresie:

  • przygotowywania opinii prawnych i analiz w zakresie prawa administracyjnego;
  • uzyskiwania decyzji administracyjnych;
  • obywateli i cudzoziemców;
  • prawa budowlanego;
  • nieprawidłowości decyzji administracyjnych;
  • postępowań podatkowych przed urzędami skarbowymi i izbami skarbowymi.
Rate this page