Sprawy spadkowe 2023-09-20T14:35:36+00:00

– SPRAWY SPADKOWE –

Kancelaria adwokacka prowadzi sprawy spadkowe mające za przedmiot uregulowanie kwestii związanych z dziedziczeniem majątku osoby zmarłej. Ponadto pomagamy w przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych kroków w celu rozdysponowania posiadanego majątku oraz ograniczenia spadkobrania przez niepożądane osoby. Nierzadko bowiem zdarzają się sytuacje, w których wartość pasywów przekracza wartość aktywów spadku. Wiąże się to z koniecznością rozważenia, czy lepszym rozwiązaniem jest przyjęcie spadku, czy może jednak jego odrzucenie.

Wieloletnie doświadczenie – Adwokat Prawo Spadkowe Warszawa

Nasi adwokaci posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw spadkowych. Z tego powodu z powodzeniem podejmujemy się prowadzenia najtrudniejszych spraw.

Sprawy spadkowe: Dobry adwokat od spraw spadkowych – czy jest potrzebny?

Dzięki doświadczeniu adwokat od spraw spadkowych doskonale rozumie, że wymagają one podejścia równie indywidualnego i delikatnego jak sprawy z zakresu prawa rodzinnego, gdyż w przeważającej mierze, spadki, dotyczą majątku po osobie najbliższej.

W ramach usług naszej Kancelarii w Warszawie i Siedlcach, prawnik od spraw spadkowych świadczy porady prawne oraz reprezentuje Klientów między innymi w sprawach o:

  • stwierdzenie nabycia spadku na podstawie ustawy i testamentu,
  • ważność testamentów,
  • zachowek,
  • wydziedziczenie,
  • dział spadku,
  • wykonanie zapisu,
  • zabezpieczenie spadku,
  • uchylenie się od skutków prawnych niezłożenia w terminie oświadczenia o odrzuceniu spadku,
  • wyrażenia zgody przez sąd na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego,
  • uznanie za niegodnego dziedziczenia,
  • wyłączenie od dziedziczenia małżonka.

Prawnik Warszawa sprawy spadkowe, Adwokat Warszawa sprawy spadkowe

Kiedy przysługuje zachowek? – prawnik od spraw spadkowych Warszawa

Postępowania spadkowe mające na celu uzyskanie majątku po zmarłej osobie obarczone są bardzo często dużym ładunkiem emocjonalnym. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku, gdy ktoś z najbliższej rodziny został pominięty przy dziedziczeniu testamentowym. W takim przypadku, po spełnieniu pewnych warunków, przysługuje roszczenie o zachowek.

Na jakiej podstawie można dziedziczyć? – Adwokat prawa spadkowego w Warszawie

Zgodnie z uregulowaniami dotyczącymi prawa spadkowego, powołanie do spadku wynika z ustawy albo z testamentu i dziedziczenie testamentowe wyprzedza powołanie spadkobierców z mocy ustawy. Prawnik od spraw spadkowych podkreśla więc, że w przypadku, gdy przez zmarłego został sporządzony ważny testament, to dziedziczenie osób, które są spadkobiercami ustawowymi, a nie zostały w nim wskazane, zostaje wyłączone.

W jakim terminie można odrzucić spadek? Adwokat Siedlce

Zgodnie z kodeksem cywilnym, ustawowy termin na złożenie oświadczenia o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku wynosi sześć miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. Adwokat podkreśla, że spadków otwartych po dniu 18 października 2015 roku, niezłożenie wyżej wskazanego oświadczenia skutkuje przyjęciem spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Oznacza to tyle, że spadkobierca odpowiada za długi spadkowe jedynie do wysokości aktywów spadkowych pozostawionych przez zmarłego.

Prawnik od spraw spadkowych WARSZAWA | SIEDLCE

W celu uregulowania wszelkich kwestii mających za przedmiot rozporządzenie majątkiem na przyszłość, jak również w celu dochodzenia swoich praw po osobach zmarłych związanych z dziedziczeniem ustawowym lub testamentowym, zapraszamy do współpracy! Nasi prawnicy od spraw spadkowych zapewniają obsługę na najwyższym poziomie.

Rate this page